Paulton & District Skittle League

Skittler of the Year
2019-2020 Tournament

~~~  The Play Offs  ~~~

All Play Offs will be on
Friday 18th October starting at 8.45pm

Top three players from each play off to qualify for the final.

~~~ In Order of Play ~~~
Play Off - One
Coleford Legion
1 Haydon Hurricans
2 The 'B' Team
3 Bees
4 The Seven
5 Docile Drifters
6 Beerbellies
7 Artic Blonde
8 Coleford Legion Rejects
9 Eagles
10 Odds & Sods
11 Fly by Nights
12 Making up the Numbers
13 Jacks Blades
14 Lionhearts
15 Tailenders
16 Radstock Rebels
Play Off - Three
Timsbury Legion
1 Gravediggers
2 Frolicking Farmers
3 POW Exiles
4 Charlton Aces
5 Peasedown Sports
6 Camshafters
7 Peasedown Rebels
8 Badger Boys
9 Mother Tuckers
10 St Joseph's B
11 Wanderers
12 Welton Exiles
13 Winsleys
14 St Joseph's A
15 Muppets
16 High Park
Play Off - Five
Riverside Club
1 West End ?!
2 Pathetic Sharks
3 Mid Norton C C
4 Ali's Lot
5 T8 Rable
6 Taxi Joes
7 Sopranos
8 Skyvers
9 Rob's Revival
10 Norton Legion
11 Alley Cats
12 Fleur de Lys
13 Mendip Boys
14 Dambusters
15 Wasters
16 Crown Jewels
Play Off - Two
Mardons Social Club
1 Mad Hatters
2 Rebels
3 Octavo
4 Chewton Exiles
5 Lofty's 8
6 Bonus Balls
7 Prattens A
8 Fosseway Exiles
9 Leigh Lyons
10 Alleywhackers
11 White Hart
12 Stones Cross
13 Rancid Gruellers
14 Welton Rovers
15 Chilli Crew
16 Mission Impossible
Play Off - Four
Westhill Club
1 Woodstones
2 Magpies
3 Pioneers
4 Radstock 8
5 Rocky's Lot
6 Roughedges
7 Club A
8 Railway Ravers
9 Smilies
10 Prattens B
11 After Nines
12 617 Squadron
13 Knighthawkes
14 Ivor's 8
15 Miners
16 The Norwest Ten
Play Off - Six
Paulton Rovers
1 Templars
2 Herberts
3 Purnells C C A
4 Headless Chickens
5 Clutton Social Club
6 Rigomortis
7 Misfits
8 Mat Thumpers
9 All Sorts
10 Somer Sets
11 Diddy Diamonds
12 The Rec
13 Barking Hounds
14 Happy Wanderers
15 Seven to One
16 Farmborough
Previous Winners

Tony Bennett - (Somer Sets) - 2019
Paul Derrick (POW Exiles) - 2018
Ivan Stinchcombe (Crown Jewels)  - 2017



www.p-d-s-l.com


Make a free website with Yola