Paulton & District Skittle League

New team Head Hunters will not be playing
in the KO Cup or Nomination Cup.


K.O. Cup - Round 2

Games to be played by Friday 4th October.
(Committee meeting @ Radstock WM Club - 8pm)

Alleywhackers v Seven To One
Barking Hounds v Making up the Numbers
Beerbellies v Alley Cats
Charlton Aces v Stones Cross
Crown Jewels v The Rec
Docile Drifters v Fly By Nights
Farmborough v Bees
Happy Wanderers v Pioneers
Haydon Hurricans v The 'B' Team
Headless Chickens v Mid Norton C.Club
Lionhearts v Lofty's 8
Radstock Relics v The Seven
Rob's Revival v Welton Rovers
Smilies v Magpies
Welton Exiles v Roughedges
Winsleys v Prattens B
The Following teams have a Bye:-

Chewton Exiles
Mendip Boys
Frolicking Farmers
Ivor's 8
Knighthawkes
Mat Thumpers
Mision Impossible
Pathetic Sharks
Peasedown Rebels
Miners
Railway Ravers
Rocky's Lot
Skyvers
Sopranos
St Josephs A
Diddy Diamonds

Nomination Cup
First Round

Wednesday 11th Sept
617 Squadron v Happy Wanderers Radstock W.M.Club
After Nines v Peasedown Sports Mardons Club
Ali's Lot v Pathetic Sharks Crossways, Mid Norton
All Sorts v Dambusters Crown, Clapton
Alley Cats v The Seven Midsomer Norton C.Club
Bees v Railway Ravers Haydon Que Club
Club A v Mision Impossible Radstock W.M.Club
Diddy Diamonds v Fosseway Exiles High Littleton F.C.
Farmborough v Radstock Relics Timsbury Legion
Fleur De Lys v Charlton Aces Fleur De Lys, N St Philip
Herberts v Winsleys Farrington Hall
High Park v Rocky's Lot Paulton Rovers
Making the Numbers v Crown Jewels Jolliffe, Kilmersdon
Miners v Badger Boys Radstock Town F.C.
Pioneers v Chilli Crew Riverside Club, Mid Norton
Prattens A v St Josephs B Prattens Club
Welton Exiles v Taxi Joes Red Post, Peasdown
Welton Rovers v Headless Chickens Welton Rovers
White Hart v Mother Tuckers White Hart, Mid Norton
 
 
Thursday 12th Sept
Alleywhackers v Haydon Hurricans Crossways, Mid Norton
Artic Blonde v Ivors 8 Kings Head, Coleford
Beerbellies v Get a Bye
Bonus Balls v Barking Hounds Welton Rovers
Camshafters v Skyvers Tuckers Grave
Chewton Exiles v Leigh Lyons Crown, Clapton
Coleford Leg Rejects v Jacks Blades Coleford Legion
Docile Drifters v Seven To One The Bell, Leigh on Mendip
Frolicking Farmers v Tailenders Ring O Bells, Priston
Gravediggers v Norton Legion Radstock Hotel
Knighthawkes v Radstock 8 Radstock W.M.Club
Lionhearts v The Rec Haydon Que Club
Mad Hatters v Prattens B Mardons Club
Magpies v Eagles Railway, Radstock
Mat Thumpers v Loftys 8 Dolphin, Welton
Mendip Boys v Clutton Social Club White Hart, Mid Norton
Mid Norton C.Club v Sopranos Mid Norton C.Club
Misfits v Odds & Sods High Littleton F.C.
Muppets v Wasters Peasedown C.Club
Octavo v Woodstones Welton Rovers
P.O.W. Exiles v Fly By Nights Peasedown C.Club
Purnells C.C. A v The "B" Team Purnells C.Club
Rancid Gruellers v Ringomortis Riverside Club, Mid Norton
Rebels v T8 Rabble Westhill Gardens SC
Robs Revival v Somer Sets Mid Norton Social Club
Roughedges v Peasedown Rebels Norwest Bowls Club
Smilies v The Norwest Ten Radstock W.M.Club
Templars v St Josephs A Clutton Social Club
Wanderers v Stones Cross Paulton Rovers
Maurice Ladd Plate

(To be drawn at a later date)


 

Make a free website with Yola